Antonio Santos – wielki portugalski artysta, przyjaciel UFO, znany na całym świecie jako Staticman, 20 października, przed dwudziestoma godzinami, w Światowym Dniu Osteoporozy ustanowił nowy rekord! To najdłuższy występ na żywo dla symbolicznego zapobiegania osteoporozie (7:20:17). Specjalnie zaprojektowany przez artystę kostium w postaci połamanej porcelany ma uświadamiać, co dzieje się z kośćmi, gdy są skruszałe. W wydarzeniu uczestniczyli jurorzy, lekarz generalny i lekarz rodzinny oraz przedstawiciele Amgen, a także notariusz.
Wydarzenie relacjonowane było na żywo – sami zobaczcie!
https://youtu.be/H29ojcT-qQw
Pobijanie rekordów dla osteoporozy jest akcją będącą częścią kampanii informacyjnej “Prevent Osteoporosis from Breaking Your Routine” prowadzonej przez Portugalskie Stowarzyszenie Zdrowia. Osteoporoza jest odpowiedzialna za 8,9 milionów złamań na całym świecie, co oznacza wystąpienie złamania osteoporotycznego co 3 sekundy!
Mr. Antonio, jest prekursorem ulicznej sztuki żywych rzeźb. Zrobił to, jako pierwszy na świecie w 1987 r. Od 33 lat tworzy, inspiruje innych artystów, jest ich mentorem i mistrzem. Występował na wszystkich kontynentach, kilkakrotnie podczas UFO – Ulicznego Festiwalu Osobliwości. Jego szamotulskie kreacje to: lewitujący Staticman (2014), Didżeje (2016), lewitująca Gwiazda Rocka (2017), Living Painting (2018) i Disappoitment (2018). Artysta ma na swoim koncie pięć rekordów świata, dziewięć lat w Księdze Rekordów Guinnessa i jest sprawcą światowego rekordu trwania w bezruchu (20:11:36). W Columbus Mall w Portugalii w wieku prawie 60 lat dokonał kolejnego fantastycznego rekordu‼ Gratulujemy serdecznie Antonio‼