klinikalalek klinikalalek2

UFO Uliczny Festiwal Osobliwości to międzynarodowa impreza, gdzie poza żywymi rzeźbami, prezentują się również uliczni muzycy oraz teatry.
Jedną z tych grup będzie Teatr „Klinika Lalek” z Wolimierza, który o godz. 17.30 pokaże plenerowy spektakl „Kilku Ekscentryków i Słoń”.
Teatr „Klinika Lalek” powstał w 1988 roku na wydziale lalkarskim szkoły teatralnej we Wrocławiu. W 1991 r. przeniósł się do Wolimierza i odtąd działa jako wiejski i wędrowny teatr lalkowy. Teatr grywał w całej Polsce, odwiedzał też wiele krajów Europy (Finlandia, Francja, Hiszpania, Rumunia, Niemcy, Austria). W spektaklach granych głównie na łąkach i ulicach udział biorą: ogromne lale, machiny jeżdżące, grające instalacje, stwory, ludzie i żywioły. Muzyka grana jest na żywo przez orkiestrę i aktorów.
Spektakl “Kilku Ekscentryków i Słoń” to traktat o szczęściu. O szczęściu, które bywa i którego czasem brakuje, o szczęściu, które czasami się znajduje, szczęście, o które trzeba dbać, którego się trzeba uczyć, które trzeba docenić, a czasami nakarmić płatkami róży. Tytułowi ekscentrycy budują sobie słonia, budują swoje szczęście i zamykają je w klatce by nie uciekło. Słoń w klatce jest nieszczęśliwy, a szczęście pozorne. – Uwolnijmy w Nas Szczęście, uwolnijmy z Nas Szczęście…, uwolnijmy Słonia, uwolnijmy 7 ton szczęścia!!! – to przesłanie spektaklu, który zobaczycie 14 czerwca na Rynku w Szamotułach. Zapraszamy.