(C)2014 Tomasz Koryl, all rights reserved kapelusznik

To jest jedna z barwniejszych i najbardziej szalonych postaci na UFO Uliczny Festiwal Osobliwości. Był Kapelusznikiem i Diabłem. Teraz dzięki wielkiemu poparciu publiczności pojawi się na festiwalu po raz trzeci.
W postaci te wciela się Rafał Śpiewak z Krakowa. Było o nim głośnio w całym kraju, kiedy media nagłośniły jego konflikt z krakowskimi urzędnikami, którzy zabronili mu występować w stroju Diabła przed Bazyliką Mariacką. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu, którą  Śpiewak wygrał i powrócił w dawne miejsce.
Podczas pierwszej edycji UFO wystąpił w roli szalonego Kapelusznika. Zrobił takie wrażenie na publiczności, że zwyciężył w plebiscycie na najciekawszą żywą rzeźbę. W nagrodę – poza statuetką i gromkimi brawami – został zaproszony na kolejną edycję festiwalu.  W ten sposób w ubiegłym roku zawładnął szamotulskim Rynkiem jako Diabeł, kolejny raz wygrywając plebiscyt publiczności. Dzięki temu Rafała Śpiewaka będziemy gościć kolejny raz na UFO.  Kogo zaprezentuje, czy znowu zachwyci festiwalową publiczność? Zdradzimy tylko, że przygotował coś specjalnego na nasz festiwal. Co to będzie? Zapraszamy w niedzielę 14 czerwca od godz. 15.00 na Rynek w Szamotułach. Przekonacie się sami.