UFO znane jest z prezentacji artystów mających rekord Guinessa. W tym roku na festiwalu pojawi się największy bęben świata mający rekord Guinessa z największą liczbą osób na nim grających! Ten okazały instrument nie tylko będzie można zobaczyć, ale też na nim zagrać. Może to zrobić jednocześnie prawie 300 osób. Tak więc wszyscy tym zainteresowani muszą pojawić się przy nim o wyznaczonej godzinie (15.50 i 17.30) i zarówno dzieci, jak i dorośli mogą wziąć udział w tej niecodziennej przygodzie.
Twórcą big bębna jest Ryszard Bazarnik – jedyny taki artysta na świecie, który z żoną Izą Kowalewską stanie na czele największej orkiestry w mieście, bo UFO to przede wszystkim zjawiska niecodzienne, nietuzinkowe i wyjątkowe, także muzyczne!
Bęben ten był główną atrakcją dwóch największych festiwali w rejonie Zatoki Perskiej: Dubai Global Village Festival i Dubai Shopping Festival. Teraz będziecie mieli jedyną i niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, usłyszeć i pograć na nim w Szamotułach! Już 5 czerwca w Parku Zamkowym.
– Tylko połowę dźwięków tego bębna słyszymy. Druga połowa jest poza zasięgiem naszych uszu. Ją czujemy całym ciałem i jest dobroczynna dla ludzkich organizmów. Częstotliwości w tym zakresie infradźwięków relaksują, regenerują i budzą do działania, do zwyciężania –  tłumaczy Ryszard Bazarnik – Gramy jak Czejeni na jednej gigantycznej membranie. Na przepędzenie zarazy, bo kiedyś tak się grało na wielkich bębnach w dawnej Polsce i Europie. Nie chcielibyście dołączyć do siły rytmu? By przegnać współczesną zarazę? Byśmy mogli wrócić do życia pełną piersią robiąc to, co kochamy najbardziej?